/

אבחון תקלות מורכבות

אבחון תקלות ביישומים מורכבים

במקרים בהם יישומים ופיתוחים מורכבים אינם עובדים באופן יעיל כפי שעבדו בעבר, או אפילו נתקעים ותוקעים את המערכת, נדרש אבחון מקצועי ומעמיק על מנת להבין את מקור הבעיה ולטפל בה.

לעיתים הסיבה לתקלה יכולה להיות האטה של המערכת לאחר צבירת נתונים רבים במערכת, כתוצאה מהתנועות שנצברו בזמן שחלף, כך שהעומס גורם להאטה. במקרים אחרים, מתקלה מתרחשת לאחר פיתוח בתהליך עסקי אחר לחלוטין. 

פירוט השירותים

סיבות אפשריות לתקלות ביישומים מורכבים

קוד שעבד בעבר על מספר קטן של תנועות והיום כבד מאוד

אם המערכת ריקה מנתונים, גם קוד פחות יעיל ופחות איכותי ירוץ די מהר. אבל אחרי שנה הארגון צובר תנועות רבות ופתאום הקוד הלא יעיל כבר לא מצליח לספק את הסחורה. בחלק מהמקרים, יש צורך לתקן באופן נקודתי את הפיתוח הקיים,  לעיתים יותר נכון לפתח את התוכניות האלו מחדש.

סתירה/ התנגשות בין פיתוחים שונים שמשפיעים על תהליכים עסקיים אחרים בעקיפין

כשארגונים אומרים "הכל עבד אצלנו תקין, ואז ביצענו פיתוח בתהליך עסקי אחד, ומאז גם תהליכים עסקיים אחרים שלא נגענו בהם – לא עובדים כמו שצריך. או שנתקעים".

במצבים כאלה, יש לאבחן לעומק עם הלקוח את המערכת, להבין את התהליך העסקי ומה הצורך האמיתי. לאחר מכן בחינה של  הפיתוחים הרלוונטיים לעומק, בדיקת קטעי קוד, בניית סימולציות ואיתור התקלות האפשריות שיכולות לגרום לבעיות.

ריצה במקביל יכולה לפעמים לגרום לתקלות מסויימות

על מנת לדעת בוודאות את סיבת התקלה, יש לבחון את הפיתוחים הרלוונטיים לעומק, בדיקת קטעי קוד, עשיית סימולציות ואיתור התקלות האפשריות שיכולות לגרום לבעיות.

בחלק מהמקרים, יש לתקן נקודתית את הפיתוח הקיים, לעתים מגיעים למסקנה שיותר נכון לפתח את התוכניות האלו מחדש.

סיבות אפשרויות נוספות

יש עוד מגוון סיבות אפשריות, במקרים ממש יוצאי דופן אני אפילו מפעיל שירות DBA כדי לאתר לעומק תקלות איזוטריות. אבל בסוף תמיד אנחנו פותרים את התקלה.

פתרונות מתקדמים לפריוריטי כולל ייעוץ והדרכה !
צרו קשר

052-4702922

il.erp.info@gmail.com